יצירת קשר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!
 
 
* שם:
 
* אימייל:
 
  טלפון:
 
  הערות:
 
 
 
 
 
 
גוגל+
 
 
 
 
 
 
 

ייצור והפקת חשמל בישראל

 
קו החשמל הוא עורק החיים של כל מדינה מודרנית. במילים אחרות, לא ניתן לדמיין חיים מודרניים תקינים ללא אספקת חשמל סדירה. במדינת ישראל פועלות 5 תחנות כוח גדולות וותיקות, ועוד מספר תחנות קטנות יותר, כמו גם גופים פרטיים המעורבים בייצור החשמל.
 
 

ייצור חשמל בתחנות הכוח המרכזיות

 

תחנות הכוח המרכזיות ממוקמות בחיפה, תל אביב, אשדוד, אשקלון וחדרה. בתחנות אלו מיוצר חשמל באמצעות שריפת פחם או גז טבעי. באופן כללי, בשנים האחרונות חל מעבר הדרגתי לטובת הגז הטבעי, וזאת בשל גילוי המשאב במחוזותינו. 

תהליך הייצור והפקת חשמל מתחיל בשריפת חומר הגלם, כאשר אנרגיית החום יוצרת קיטור שנע במהירות ומסובב טורבינות, המסובבות בתורן את סלילי הגנרטור, שהוא בעצם המכשיר שאחראי על הפקת החשמל. 

פרט ל- 5 התחנות המרכזיות, ישנן עוד מספר תחנות קטנות יותר, כמו התחנות באלון תבור, ברמת חובב ובאילת. תחנות אלו מופעלות במשולב על גז טבעי וסולר. 

צריכת החשמל עולה בהתמדה בשל עלייה ברמת החיים, והעלייה באוכלוסייה ולכן חברת החשמל ומשרד התשתיות משקיעים כל הזמן בפיתוח ובהרחבה של תשתיות ייצור החשמל בישראל.
 
 
 
ייצור חשמל על ידי גנרטור
 
 
 

יצרנים פרטיים של חשמל

 
פרט להשקעה בתשתיות הלאומיות, משרד התשתיות מעודד אנשים פרטיים להיכנס לתחום ייצור החשמל. כך למשל, קיימת אפשרות להתקין על הגג פנלים סולריים שממירים אנרגית שמש לאנרגיית חשמל. ככלל, החשמל המיוצר משמש לצריכה ביתית, אך בשעות שיא, כשהצריכה הביתית נמוכה, אך רמת הייצור גבוהה, ניתן למכור את עודפי החשמל לחברת החשמל. באופן כללי, אנשים פרטיים מוזמנים להשתתף במשק ייצור האנרגיה, ועל פי נתון של משרד התשתיות, כיום אנשים מהשורה אחראים על ייצור של כ- 20% מצריכת החשמל בישראל.
 

ייצור החשמל ואיכות הסביבה

 

אחת הבעיות הקשות ביותר בתהליך הפקת החשמל היא זיהום הסביבה, ובחברת החשמל משקיעים מאמצים רבים כדי להקטין את הנזקים. כחלק מהמגמה הירוקה, חל מעבר הדרגתי לגז טבעי, שגורם לפחות זיהום מאשר שריפה של פחם או סולר. בנוסף, תוצרי שריפה של פחם עוברים לתעשיות שונות כגון תעשיית הכבישים. גורמים ממשלתיים מעודדים אנשים פרטיים להשקיע בעיקר במקורות ירוקים לייצור אנרגיה, כגון פנלים סולריים. צמצום זיהום הסביבה הינו חיוני ומושקעת מחשבה מתמדת איך להשיג תוצאות טובות בתחום.

משק ייצור החשמל בישראל הינו מורכב ודינמי, כאשר נכון להיום האחריות המלאה על ייצור החשמל בארץ נופלת באופן מלא על חברת החשמל. עיקר צריכת החשמל מסופקת על ידי 5 תחנות כוח ועוד כמה תחנות קטנות יותר הפזורות בכל חלקי הארץ.
 
לקבלת מידע נוסף אודות החברה ושירותיה ואודות המכשירים המתאימים ביותר לצרכים שלכם חייגו עכשיו
 702 - 704 - 700 - 1 ואנחנו נשמח לעמוד לשירותכם!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
העמל 40, אזור התעשייה הקלה, אשדוד  |  מען למכתבים: ת"ד 12023, אשדוד 77101

טל': 704702 - 1700, 5716638 - 053  |  פקס: 8524266 - 08