יצירת קשר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!
 
 
* שם:
 
* אימייל:
 
  טלפון:
 
  הערות:
 
 
 
 
 
 
גוגל+
 
 
 
 
 
 
 

הפסקת חשמל

 

כללי בטיחות בעת הפסקת חשמל

 
רשת החשמל הפכה זה מכבר לחלק בלתי נפרד הן מהסביבה הביתית והן מהסביבה התעשייתית. חשוב לציין כי יש לנהוג בחוכמה הן במצבים שבהם הרשת פעילה והן בעת הפסקות חשמל. להלן כמה כללי בטיחות חשובים בעת הפסקות חשמל בבית ובמפעל.
 

מה לעשות כשיש הפסקת חשמל בבית פרטי?

 

כשהאור נכבה לפתע בכל הבית, ישנם שני מקורות אפשריים לבעיה. יכול להיות שקפץ פקק הבטיחות או שיש הפסקת חשמל כללית. אם מדובר בפקק הבטיחות, אזי המשמעות היא שהפעלתם עומס רב יותר על רשת החשמל. על פי רוב, הפסקת החשמל תתרחש דקות בודדות אחרי שהפעלתם מכשיר חשמלי זה או אחר. בכדי להחזיר את רשת החשמל לפעילות מלאה, יש לכבות את אחד ממכשירי החשמל, ולהעלות בחזרה את המתג הראשי בארון החשמל.

אם מדובר בהפסקת חשמל כללית, אז אספקת החשמל תיפסק לא רק בדירה שלכם אלא גם בבתי השכנים. לשמחתנו, תופעה זו יחסית נדירה, אך היא מתרחשת בעת עומסים קיצוניים בצריכה בימים מאוד חמים או מאוד קרים. בנוסף, הפסקות כאלו יכולות להתרחש בגלל פגיעה בתשתיות בעונת החורף או בשל פגיעה במהלך עבודות שונות. 

כשמתרחשת תקלת חשמל כללית, יש לפנות למוקד 103 של חברת החשמל ולדווח על התקלה. על פי רוב, בחברה כבר יידעו מהבעיה מכיוון שלחברת החשמל ישנן מערכות בקרה מתקדמות ביותר המאפשרות לזהות קיומן של בעיות באספקת החשמל. במצב שכזה אין הרבה מה לעשות כדי להחזיר את החשמל, אך מומלץ ביותר לנתק את כל השקעים של מכשירי החשמל, ובדגש על מוצרים יקרים כגון מקרר וטלוויזיה, כיוון שהחשמל חוזר בעוצמה רבה, מה שעלול לפגוע במכשירים חשמליים. כמו כן, חשוב להימנע מכל מגע עם רשת החשמל, כיוון שהחשמל יכול לחזור בכל רגע.
 
 

כללי בטיחות בעת הפסקת חשמל במפעל תעשייתי

 

הפסקת חשמל במפעל תעשייתי – זהו מצב מסוכן ביותר שעלול לסכן באופן חמור את העובדים. בראש ובראשונה, חשוב ביותר לדאוג לגיבוי הולם עבור רשת החשמל במפעל באמצעות גנרטורים, שיש ביכולתם לעמוד בעומסים המופעלים על רשת החשמל של המפעל. 

מעבר לזאת, יש להתייחס לאירוע שכזה כמו לאירוע בטיחותי חמור, ולכן צריכים להיות נהלים כתובים ומסודרים בנוגע לכללי בטיחות בעת הפסקת חשמל. הנהלים צריכים להגדיר שמית את האחראים לביצוע של כל פעולה ואת הפעולות שיש לנקוט. בנוסף, יש להגדיר את הציוד שתפקידו לשמור על בטיחות העובדים.

הנהלים צריכים להיכתב על ידי יועצי בטיחות מוסמכים ומקצועיים, הבקיאים היטב באופי הפעילות של המפעל ובסכנות שעלולות להתרחש. על כל עובד להכיר את הנהלים הספציפיים לתפקידו, ולפעול בהתאם. 

מעבר לזאת, המערכות השונות והמכונות צריכות להיות בעלות מנגנוני בטיחות מיוחדים ואוטומטיים כדי למנוע בעיות של דליפת חומרים מסוכנים, שריפות ועוד. 

 
 
 
הפסקת חשמל? הפיתרון גנרטור!
 
 
 
לקבלת מידע נוסף אודות החברה ושירותיה ואודות הגנרטורים המתאימים ביותר לצרכים שלכם חייגו עכשיו
 702 - 704 - 700 - 1 ואנחנו נשמח לעמוד לשירותכם!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
העמל 40, אזור התעשייה הקלה, אשדוד  |  מען למכתבים: ת"ד 12023, אשדוד 77101

טל': 704702 - 1700, 5716638 - 053  |  פקס: 8524266 - 08