יצירת קשר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!
 
 
* שם:
 
* אימייל:
 
  טלפון:
 
  הערות:
 
 
 
 
 
 
גוגל+
 
 
 
 
 
 
 

מנוע דיזל

 
מנוע הדיזל הומצא בשנת 1892, אולם הפעלתו הראשונה התבצעה רק בשנת 1897. מכיוון שההפעלה בוצעה על ידי המהנדס הגרמני רודולף דיזל, היה זה אך טבעי שהמנוע ייקרא על שמו. 
 
 

איך מנוע דיזל עובד

 

מדובר במנוע בעירה פנימית בוכנאי, אשר פעולתו מבוססת על שריפת דלק שבא במגע עם האוויר החם והדחוס שנמצא בצילינדר. זאת בשונה לגמרי מפעולתו של מנוע בנזין, שפועל בזכות החום שמפיק ניצוץ חשמלי.  
אופן הפעולה של המנוע הוא כזה: הבוכנה של המנוע שואבת אוויר נקי אל פנים הצילינדר, שם הוא נדחס בלחץ מאוד גבוה. פעולה זו גורמת לאוויר להתחמם. כשהדחיסה מסתיימת מוזרקות לתוך הצילינדר טיפות קטנות של סולר – הדלק שמפעיל את המנוע, והוא מתלקח כתוצאה מהמגע עם האוויר החם. בתהליך שריפת הדלק נוצרים גזים שמתפשטים בשטח ודוחפים את הבוכנה. תנועת הבוכנה מתורגמת לתנועה סיבובית של הגורם שמחובר אל המנוע (גלגלי מכונית, גנרטור וכד')., וכך מופעלת המכונה.

 

שימושי המנוע

 
מנוע דיזל משמש הן להפעלת גנרטורים בתחנות כוח, והן להפעלת מכונות חזקות וגדולות במגוון תחומי התעשייה, כגון ציוד מכני הנדסי, רכבים משוריינים וכבדים ועוד. בנוסף ניתן למצוא את המנועים הללו גם במכוניות רגילות, וזאת בזכות החיסכון הניכר בדלק ואיכות הביצועים. 

 

יתרונות מנועי הדיזל

 

היתרון המשמעותי של מנועים אלה הוא החיסכון בכסף שהם מאפשרים. זאת משום שניצולת הדלק של מנוע דיזל היא גבוהה בהרבה מזו של מנוע בנזין, ולכן ההוצאות על הדלק נמוכות יותר. בנוסף, מנועים אלה נחשבים חזקים ועמידים במיוחד, ושני היתרונות הללו הופכים אותם לאיכותיים במיוחד.

לקבלת מידע נוסף אודות גנרטורים בהתאמה לצרכים שלכם חייגו עכשיו 5716638 - 053  ואנחנו נשמח לעמוד לשירותכם.

 


 
 
 
מערכת הקירור
 
מערכת חימום מוקדם
 
מערכת שמן המנוע
 
מערכת ההתנעה
 
מטען המצברים
 
מערכת ההפעלה והפיקוד
 
מערכת בקרה
 
מערכת אגירת נתונים
 
מערכת קריאת נתונים
 
מערכת הדלק
 
מערכת פליטה
 
 
 
מנוע דיזל
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
העמל 40, אזור התעשייה הקלה, אשדוד  |  מען למכתבים: ת"ד 12023, אשדוד 77101

טל': 704702 - 1700, 5716638 - 053  |  פקס: 8524266 - 08